Zobrazit navigaci

Školní jídelna

Vedoucí školní jídelny : p. Kapuscinská Jarmila

Vedoucí kuchařka: p. Řehořková Alena


tel.: 388 320 240

mail.: jarmila.kapuscinska@zs-vlachovobrezi.net


Ceny obědů od 01.05.2022

Děti narozené: Potraviny:
strávníci ZŠ do 6 let 25,-  Kč
strávníci ZŠ 7 - 10 let  27,-  Kč
strávníci ZŠ 11 - 14 let 29 ,- Kč
strávníci ZŠ 15 a více let 30 ,- Kč

MŠ:


  přesnídávka   oběd   svačina   celkem
děti do 6 let 9 ,- Kč  20 ,- Kč 9 ,- Kč 38 ,- Kč
děti nad 6 let 10,- Kč    22 ,- Kč 10,- Kč 42 ,- Kč

Cizí strávníci:


Cena celkem
70 Kč


Jídelní lístek: Již součástí stravovacího systému www.strava.cz

Vážení rodiče,

touto cestou vám posílám informaci o zavedení elektronického stravovacího systému a organizační opatření, která jsou s tímto systémem spojená.
V souvislosti se spuštěním aplikace www.strava.cz na naší škole posíláme informace k registraci, přihlášení a práci s touto aplikací, které naleznete na stránce Strava.cz - informace.

DŮLEŽITÉ:
1. Pokud nemáte ještě zavedené INKASO – zaveďte si tento způsob platby – nemůžu vás samozřejmě nutit, ale tento způsob platby stravy je pro vás i pro nás výhodný. Tento bod berte ode mne jako reklamu bezhotovostní úhrady stravy v naší škole.

2. Oběd můžete odhlásit do 8 hodin v ten den, kdy se stravy již nemůžete zúčastnit.

3. Oběd lze odhlásit
A: po přihlášení v elektronickém systému www.strava.cz – UPŘEDNOSTŇUJEME
B: telefonicky – tel.: 388 320 240

4. První den nemoci si mohou strávníci odebrat dotovanou stravu, a to do 13:30 hod.

5. Při ztrátě hesla kontaktujte vedoucí školní jídelny – tel.: 388 320 240

6. V případě dotazů kontaktujte vedoucí školní jídelny – tel.: 388 320 240

7. V případě, že na škole máte více strávníků, při zakládání inkasa si zvolte frekvenci inkasa NEOMEZENĚ – (objevil se problém u KB, u které proběhlo strhnutí poplatku za stravu jen u jednoho z více strávníků).

Trendy školní jídelny
V žádné době není lehké vyhovět tolika mlsným jazykům a ještě přitom dodržovat všechny zásady zdravé výživy a důležité předpisy, které platí pro školní jídelny. Jistě jste mnohokrát četli i o tom, že dítě musí některé jídlo ochutnat až osmkrát, než si ho oblíbí. Snažíme se, aby strava byla pestrá, omezujeme solení, místo toho využíváme více bylin. Vedoucí jídelny p.Kapuscinská s hlavní kuchařkou p. Otradovskou hledají nové recepty, které by byly přitažlivé pro děti i dospělé. Zařazují do jídelníčku cizrnu (již léta), kuskus, bulgur, špaldovou krupici, krupeto, čočkovou a hrachovou mouku do pomazánek a do polévek. Chceme zařadit do jídelníčku více ovoce a zeleniny. Všechna jídla se snažíme vařit sami, nepoužívat polotovary, žádné umělé kaše, šťávy a omáčky. Zvlášť povedené jsou naše ovocné knedlíky, výborné máme i houskové knedlíky. Kuchařky jsou velmi pracovité, nic jim není za těžko. Pokud děti chtějí, dostanou přidáno. Naše školní jídelna je zapojena do projektu Zdravá výživa. Některé typy nám poskytly i pracovnice Krajské hygienické stanice v Českých Budějovicích MUDr. Nosková a paní Vachtová při květnové kontrole. Velmi jsme ocenili, že se můžeme na leccos zeptat a ony nám jsou okamžitě nápomocny. Můžeme využít i přebytky ze zahrad, pokud jsou z důvěryhodného zdroje. Takže jestli máte někdo nadúrodu a nevíte, komu to rozdat, i školní kuchyně by ji mohla využít. Během školního roku jsme se pokoušeli domluvit i s dopravci, zda by nám neposunuli odjezd spojů o pár minut, aby se dojíždějící děti mohly dobře najíst. Bohužel tento krok, jak jsme čekali, přinesl jen jeden úspěch. Máme slíbenou změnu, ve směru na Volyni ve 13,50 bude autobus stavět na tvrzickém rozcestí . Změna by měla nastat prý až v prosincových řádech. Dosud děti, které chtějí jít na oběd a stihnout autobus, mohou požádat učitele, aby je se zazvoněním hned pustil, a v jídelně mohou jít hned k okénku. Případné další požadavky rádi vyřešíme ku prospěchu věci. Dlouhodobě se snažíme o udržování nízké ceny oběda. Když nyní po dlouhé době zdražujeme, je to ve prospěch kvality, cenu máme pořád ve srovnání s ostatními školami v nejnižší rovině. Ve školní jídelně se stravují i cizí strávníci. Někdy ji využijí i hosté, kteří zavítají do města a z nějakého důvodu nechtějí volit hostinec. Turisté i příležitostní zájemci o stravování ve školní jídelně mohou během prázdnin i během školního roku poobědvat, stačí se přihlásit ne telefonním čísle 388 320 240 den předem někdy i týž den do 8,00.