Atletická olympiáda 1. stupně - okresní kolo

09/06/2022
Školní soutěže

Dne 9. června 2022 se konala v Prachaticích ,,Atletická sportovní soutěž I. stupně ZŠ”. Soutěž byla rozdělena do čtyř kategorií podle věku atletů. Naši školu v kategorii ,,minipřípravka” zastupovali chlapci: Důra Tomáš, Tischler Tomáš a Vanýsek Adam, který v běhu na 50 m vybojoval krásné druhé místo. Za dívky bojovala Horáková Markéta a Kuthejlová Elen, která získala třetí místo v běhu na 50 m.

V kategorii ,,přípravka” sportovali atleti: Fleischman Jan, Študlar Vít, Toušek Václav a Švancarová Hana.

Předposlední kategorii ,,mladší žáci/žákyně” zastupovali: Fridrich Maxim, Vanásek David, Vlk Miroslav, Bušková Anežka, Hubáčková Valerie a Choďušová Kristýna. Velikého úspěchu dosáhla v této skupině Anežka Bušková, která v běhu na 600 m získala krásné druhé místo a ve skoku dalekém se umístila na skvělém prvním místě.

Nejstarší žáci reprezentovali poslední kategorii. Jedná se o žáky a žákyně: Bouda Adam, Bušek Josef, Lukšovský Adam, Fiedlerová Kristýna a Mášková Petra. Kristýna Fiedlerová získala v běhu na 50 m druhé místo mezi dívkami. Soutěžila také ve skoku dalekém, kde skočila nejdále s dvěma soutěžícími dívkami (3,78 m). Vznikl nerozhodný výsledek, kde rozhodčí dále posuzovali platné skoky a Kristýnka tak obsadila krásné druhé místo.

Naši žáci získali celkem 6 medailí. Veliké poděkování patří nejen vítězům, ale i všem zúčastněným.


Alena Kočovská