Praha a ZOO

Školní výlet 1. a 2. tříd

 

V úterý 2. června 2015 v sedm hodin ráno nastoupili žáci prvních a druhých tříd do přistavených autobusů a společně se svými učitelkami a asistentkami vyrazili na školní výlet. Přestože děti vstávaly neobvykle brzy a cesta byla dlouhá, téměř nikdo samým nadšením již nezamhouřil oko. Vždyť na nás čeká ZOO!

Zoologická zahrada nás přivítala slunečným počasím, které naštěstí vydrželo až do našeho odjezdu domů. Sotva jsme prošli se vstupenkami v ruce turnikety, začalo mnohým kručet v břiše. Školní výlet jsme proto zahájili vydatnou svačinou, během které naše děti sledovaly dovádění tuleňů.

Teprve když jsme nakoupili suvenýry a utratili tak téměř celé kapesné, vydali jsme se na návštěvu ke zvířecím výběhům. A protože pražská ZOO není pouze o zvířatech, ale také o dětských hřištích a jiných odpočívadlech, sklouzly se děti na klouzačce u medvědů, nakoupily zmrzliny a ledové tříště u žiraf nebo se vyfotografovaly s Prahou za zády.

Po celém dni chození jsme všichni s radostí uvítali přistavený autobus a naše skvělé pány řidiče, kterým jsme v závěru dlouze a hlasitě zatleskali.