Den 17. září je pro naši školu zcela zásadní. Je to datum, kdy roku 1899 byla založena, postavena na krásném místě pod Svatým Duchem. Každoročně si tento den připomínáme velkou školní slavností, kdy žáci a jejich učitelé mají zcela slavnostní a jiný způsob práce než ve všední den.
Letošní rok byl oproti jiným zcela výjimečný! Slavili jsme v tento den 120. výročí od otevření 1. budovy školy pod Svatým Duchem.

Program oslav:
V 8:00 tradiční volby do Školního sněmu. V 9:00 zahájení zábavného kulturního programu v tělocvičně zpěvem školní hymny a pozdravem ředitelů školy Michalem Novotným a Janem Horákem. Zábavným pořadem provázel diváky pan profesor Josef Brož. V 11:00 „STODVACÍTKA“ – škola a její žáci z ptačí perspektivy – fotografování dronem. V 11:15 Poselství jednotlivých tříd škole, městu a světu – vypouštění balónků v zahradě před starou budovou školy. V 11:45 společný oběd pro žáky 1. a 2. stupně. Tradiční setkání současných a bývalých učitelů a zaměstnanců školy PJB při společném obědu v sále jídelny ve 13:30 hod. Dále pak uctění památky kantorského rodu Kopečků na starém hřbitově. V 17:00 hod. vernisáž výstavy „120 LET ŠKOLY POD SVATÝM DUCHEM“ věnované naší škole v galerii BoMBa – vrcholem výstavy byl křest knihy dokumentující život školy v uplynulém desetiletí.

Výsledky voleb do školního sněmu: Odkaz SNĚM ŠKOLY v hlavní nabídce
Volba do školního sněmu 2019/2020:

Za první stupeň:
Lukšovský Adam – 3.
Pokorný Jaroslav – 4.
Beránková Lucie – 5.A
Rek Martin – 5.B
Zimmermann Pavel – 5.C

Za druhý stupeň:

Jedličková Petra – 6.A
Předota Petr– 6.B
Čužnová Adéla – 7.A
Diblíková Aneta – 7.B
Štumrová Alexandra – 8.A
Mikešová Denisa– 8.B
Beránková Veronika – 9.A
Růžičková Kateřina – 9.B