Mikulášský den

05/12/2022
Základní škola

Mikulášský den v Základní škole Vlachovo Březí

Opět po roce u nás v základní škole proběhlo projektové vyučování s názvem „Mikulášský den“. Ve třídách 1. stupně se v tento den sešlo dohromady více jak 180 čertů, Mikulášů a andělů. Upustili jsme od převlékání druhostupňových dětí, a tak pouze žáci 9. ročníku byli tematicky převlečeni a ukazovali všem svou pekelnou sílu.

Výuka probíhala celý den ve znamení Mikulášské tematiky.  Téma všech předmětů tohoto dne bylo čertovsky zaměřené a třídní učitelé a učitelé jednotlivých předmětů vyplňovali čertovskou třídní knihu. Centrum pekelné síly bylo samozřejmě v Pekle, kde sídlili nejstarší čerti. V letošním roce, tak jako i v letech předchozích, jsme měli ve škole kromě Pekla také Nebe.

Čerti, andělé a jejich dospělé vedení si pro všechny žáky školy a děti z mateřské školy připravili úžasné představení plné muziky, her a básniček. A byli skvělí!!!! Byli tak skvělí, že ani ty nejmenší děti ze školky neměly čas ani chuť se bát! Oběma 9. třídám a jejich třídním učitelům panu učiteli Pechkovi a panu učiteli Hubáčkovi jménem všech dětí a učitelů moc děkuji.

Ve Vlachově Březí jsme tento den prožili tak trochu jinak, zábavněji a žáci se možná dneska i rádi učili a taky poznali, že škola může být taky plná zábavy a tvořivé, netradiční práce.