První školní den 2022/2023

01/09/2022
Základní škola

Dobrý den, ahoj žáci, ahoj kolegové, ahoj rodiče a přátelé naší školy.


Ve čtvrtek 1. září 2022 začal nový školní rok, rok 2022/2023. Tento den se stal prvním dnem povinné školní docházky 32 našich nových prvňáčků. Našim novým spolužákům, klukům a děvčatům z 1. tříd, přejeme jen to nejlepší, ať se jim vše daří, nedělají si starosti, aby poznali ve škole hodně nových kamarádů a těšili se do školy každý den tak, jako se jistě dnes do školy těšili.


Prvního září prošlo vstupními dveřmi do naší školy 324 žáků. Pro některé z žáků začal školní rok netradičním stěhováním do jiné třídy. Týká se to hlavně loňských páťáků, kteří našli na druhém stupni své nové třídy, které budou obývat do 9. třídy. Novým žákům 2. stupně ZŠ přeji mnoho úspěchů v novém prostředí a skvělou spolupráci se všemi učiteli, a to především s jejich třídní paní učitelkou Alenou Weberovou a paní učitelkou Michaelou Bartošíkovou.


V letošním školním roce jsme navíc rozdělili bývalé 3. a 4. třídy. Nově tak vznikly třídy 4.A (p.uč. Markéta Horáková), 4.B (p.uč. Jana Tažejová), 5.A (p.uč. Jana Ondřichová) a 5.B (p.uč. Alena Kočovská).


Nový školní rok je i rokem, kdy na naší škole došlo k několika personálním změnám. Na naší škole již v letošním školním roce nebude vyučovat paní učitelka Michaela Vetráková, která je na mateřské dovolené. Novými posilami našeho učitelského týmu jsou od tohoto dne paní učitelky Andrea Kacovská a Bedřiška Ulejová.  Na pozici asistentek pedagoga jsme v naší základní škole nově přivítali paní Janu Lukešovou a paní Anežku Gabrielu Varausovou.


Všichni jim přejeme do začátku jen to nejlepší, ať se jim u nás líbí a ať se jim daří řemeslo podle jejich představ, podle jejich nejlepšího vědomí a svědomí a podle představ Jana Amose Komenského.

Všechny vás z ředitelny zdravím a přeju všem jen to NEJ a poklidnou plavbu vodami školního roku 2022/2023.