Páťáci za školou

03/05/2022
Základní škola

Ve třetím čtvrtletí školního roku se páťáci opravdu nenudili, kromě učení stihli spoustu dalších aktivit. 

Celkem 5x se většina z nich zúčastnila bruslení na zimním stadionu ve Vimperku. Základy bruslení zvládli všichni, chlapci si zahráli hokej, zvládli jsme i přešlapování a nakonec i soutěž o nejrychlejšího bruslaře. Z chlapců vyhrál Jára Žemlička a z děvčat Kristýnka Fiedlerová.

Další akcí, které se páťáci zúčastnili,  byl preventivní program. Vlastně jedna velká mise, která měla za úkol vyřešit s pomocí agenta 008, jeden zapeklitý úkol. Děti zjistily, že mají tajnou superschopnost – dokáží napravovat špatné situace, které se staly, a přitom proměňovat vztahy mezi lidmi k dobrému. Ve skupinách museli agenti společně rozhodovat, co je pro daný konflikt správné či nikoliv. Společně se dětem přičítaly nebo naopak odčítaly body za jejich rozhodnutí. Důležité však je, že společnými silami a vesměs správným rozhodováním, tajnou misi úspěšně dokončily. Všichni jsme si celý program náležitě užili.

Březen – měsíc knihy. My jsme strávili čtenářskou dílnu netradičně v knihovně. Knížky nám tentokrát nabídla paní knihovnice, děti si vybraly dle jejich zájmu a pak už se se zájmem začetly. Poté si vybraly 5 různých úkolů, na které odpovídaly do svých sešitů.

Učivo přírodovědy si páťáci naposledy zopakovali v Techmánii v Plzni. Všechny náležité pokusy si vyzkoušeli na vlastní kůži, vyslechli si přednášku o parním stroji, vyzkoušeli si na vlastní kůži, co je to tekutý dusík, a všechny své vědomosti o vesmíru si prohlédli v planetáriu.