Vlachovo Březí 21.5.2015
XII. MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ SETKÁNÍ ŽÁKŮ 3 ŠKOL 3 MĚST 3 ZEMÍ
Již po 12. se sešli žáci 3 škol 3 měst 3 zemí: MS Baumgartenberg (Rakousko), PFM Riedlhütte (Německo) a Základní škola profesora Josefa Brože Vlachovo Březí. Datum a místo: čtvrtek 21. května 2015 a Vlachovo Březí.

Čtyřiatřicetičlennou výpravu z Rakouska přivedl pan ředitel Ernest Gusenbauer v doprovodu pana exředitele Josefa Kastnera, paní učitelky Margit Kastlerové, pana učitele Josefa Achleitnera a pana učitele a zároveň místostarostu BGB Karla Gusenbauera. Výpravu 30 žáků z partnerské školy z Riedlhütte přivedli aus Deutschland pan učitel Stephan Neugebauer a Waltrad Glück – Wandtner.

Je tomu již 12 let, co bývalí páni ředitelé Jan Horák, Bernd Bachhuber a Josef Kastner uskutečnili první mezinárodní sportovní setkání 3 zemí. Tato tradice i dnes pokračuje a po loňském pořadatelství rakouské MS Baumgartenberg, tato milá povinnost připadla letos na naší Základní školu profesora Josefa Brože Vlachovo Březí. Hlavním cílem našich společných setkání bylo a vždy bude seznámení žáků všech tří škol s kulturou, historií a krajinou měst za svými státními hranicemi.

Po příjezdu obou zahraničních škol, jsme se společně po krátké prohlídce naší základní školy vydali do prostor nově zrekonstruovaného zámeckého pivovaru. Tato budova se stává kulturním centrem Města Vlachova Březí. Její rozsáhlé prostory umožní našemu městu instalovat do budoucna různé výstavy, stálé expozice a pořádání mnoha kulturních a společenských akcí.

V prostorách zámeckého pivovaru proběhlo slavnostní uvítání, které bylo zpestřeno malým kulturním vystoupením žáků naší školy. Všichni byli seznámeni s programem sportovně laděného dne a organizací třech turnajů v kopané, florbalu a vybíjené. Výsledky ze všech tří turnajů se nakonec sečetly a určily celkového vítěze. Turnaje ve florbalu a vybíjené proběhly ve sportovní hale a turnaj ve fotbalu na hřišti FC Vlachovo Březí.

Po skončení sportovního dopoledne jsme se všichni sešli při společném obědě a následně jsme se odebrali opět do zámeckého pivovaru, kde v hlavním sále proběhlo závěrečné vyhodnocení, předání pohárů, diplomů a malých darů, poděkování všem zúčastněným. Celkovým vítězem se stala naše základní škola, která jeden turnaj vyhrála a ve dvou obsadila druhé místo. Celkové druhé místo obsadili žáci rakouské MS Baumgartenberg a třetí místo putuje do německé PFM Riedlhütte.

Následovala prohlídka rozsáhlých prostor budovy zámeckého pivovaru, děti navštívily lunaparkové atrakce, které jsou součástí právě probíhající svatodušní pouti, a v půl čtvrté odpoledne se obě zahraniční výpravy vydaly zpět domů, do svých měst, do svých států.

Tak ahoj, v příštím roce při 13. setkání, které se uskuteční v bavorském PFM Riedlhütte.
PS: Článek s fotkami naleznete též na www.prachatickonews.cz

——————————————————————————–