Dobrý den, ahoj žáci, ahoj kolegové, ahoj rodiče a přátelé naší školy.

 

Včera v úterý 1. září 2020, byl den, kdy začal nový školní rok, rok 2020/2021. Tento den je prvním dnem povinné školní docházky 29 našich nových prvňáčků, které jsme slavnostně přivítali v naší Základní škole profesora Josefa Brože. Našim novým spolužákům, klukům a děvčatům z  1. třídy, přejeme jen to nejlepší, ať se jim vše daří, nedělají si starosti, poznali ve škole hodně nových kamarádů a těšili se do školy každý den.

Do základní školy prošlo vstupními dveřmi 311 žáků v 16 třídách. Na 1. stupni 138 žáků v 7 třídách a na 2. stupni 173 žáků v 9 třídách.

Přeji také všem současný žákům „deváťákům“, aby jejich poslední rok na naší základní škole proběhl hladce. Aby se dobře připravili na přijímací zkoušky na střední školy a dostali se potom na ty školy, které si vybrali jako ty nejvhodnější pro jejich další život.

Naše škola má svůj vlastní školní vzdělávací program, který má název „Tady máme kořeny“, což si pravidelně společně připomínáme. Téměř všichni, kteří se každodenně potkáváme zde ve škole, máme pouto k našemu městu, k našemu regionu. Každý z nás máme v našem krásném městě zapuštěný do země pomyslný kořen, má k městu vytvořené pouto.  

Žáci, děti, ať je nám tu spolu dobře, zdravme se a pomáhejme si navzájem, protože pozdrav ani pomoc nic nestojí, neničme si své okolí, protože každý z vás ví, kolik dá práce něco vytvořit a nejdůležitější věc nakonec, buďme na sebe hodní a neubližujme si.

 

A BUĎME HLAVNĚ VŠICHNI ZDRAVÍ !!!!!!

 

Všechny vás z ředitelny zdravím a přeji všem jen to NEJ a poklidnou plavbu vodami školního roku 2020/2021.

 

Michal Novotný