Dne 13.2.2020 se na Základní škole Zlatá stezka uskutečnilo okrskové kolo v košíkové starších žáků a žákyň. ZŠ PJB Vlachovo Březí reprezentovala družstva dívek i chlapců a obě si vedla velmi dobře. Dívky v prvním zápase narazily na soupeřky ze ZŠ Národní Prachatice. Přes dobrý začátek, kdy děvčata vedla již 4:0, nakonec svým soupeřkám podlehla 4:6. V dalších zápasech pak vlachovobřezské dívky porazily Gymnázium Prachatice 12:2 a domácí tým Zlaté stezky 11:2. Zaslouženě tedy naše žákyně postoupily z druhého místa do okresního finále, které se koná 26. 2. 2020 na vimperské ZŠ Smetanova.

Ještě o něco lépe se vedlo chlapcům, své soupeře jasně přehrávali a naprosto zaslouženě celý turnaj ovládli. V prvním zápase porazili ZŠ Národní Prachatice 13:2, ve druhém  ZŠ Gymnázium Prachatice 16:2 a v závěrečném ZŠ Zlatou stezku  23:5. A tak i na naše chlapce čeká okresní finále ve Vimperku.

Tým dívek: Pudivítrová Kristýna, Kerekaničová Sabina, Štumrová Alexandra, Neubergerová Michaela, Piklová Natálie, Marešová Adéla, Šrámková Helena, Hajtingrová Natálie, Předotová Tereza a nejlepší střelkyně turnaje Denisa Mikešová.

Tým chlapců: Bušek František, Vlk Antonín, Šimurda Adam, Drienovský Adam, Hůrský Radek, Novák Daniel, Pícha Jakub a nejlepší střelec turnaje Václav Kautman.