Den 17. listopad, po světě známý jako Mezinárodní den studenstva, se v Česku vztahuje ke dvěma historickým milníkům, jež od sebe dělí půl století: uzavření českých vysokých škol v roce 1939 a začátek sametové revoluce v roce 1989.

Výročí boje studentů za svobodu a demokracii si pravidelně připomínáme i v naší škole. Paní učitelky a páni učitelé ukazují prostřednictvím mnohých školních projektů, jak se dříve žilo, co vše se tehdy událo, popřípadě kdo byl významnou historickou osobností. A tak tomu bylo i v pondělí 18. listopadu.

Velkým zpestřením celého dne bylo představení tehdejší dámské módy! Některé paní učitelky 1. stupně se oblékly podle tehdejších módních trendů – a že jim to slušelo!!!! Slavnostní dopoledne bylo obohaceno o závod „30 let svobody + 101 schodů pro republiku“. Žáci 2. až 5. tříd startovali v prostoru hlavního vstupu do budovy školy a cíl závodu byl ve školní jídelně. Tato trasa čítá 101 schodů. Žáci tudíž uběhnutím trati proběhli stoletou historií naší země – co schod, to jeden rok republiky.

Je třeba poděkovat všem paní učitelkám, paní asistentkám a pánům učitelům, za přípravu na tento projektový den, za to, že si tímto netradičním dnem spolu se svými žáky připomněli nejen 30 let od svrhnutí totalitního režimu, nýbrž také výročí našeho státu.