Podzimní období na Základní škole profesora Josefa Brože ve Vlachově Březí jsme si již tradičně zpříjemnili letos již 8. Výstavou dýní. V pátek 1. listopadu jsme na této tradiční podzimní akci přivítali bezmála 200 dětí, jejich rodičů, učitelů a jiných hostů. Nebudeme se určitě moc mýlit, když napíšeme, že se průvodu zúčastnilo kolem 400 lidí!

Nádherně zdobené dýně, lampičky a jiná světýlka, kterých je v prostoru školní zahrady před starou budovou školy rozmístěno několik stovek, byly zapáleny již v půl páté, samotný průvod pak začal v 17 hodin.

Ten kdo se přišel podívat, jistě nelitoval! Tajemná večerní atmosféra, zpěv našich žáků 1. stupně a jejich paní učitelek, připravené občerstvení od našich paní kuchařek a několika šikovných rodičů a učitelů, to vše nám konec dne náramně zpříjemnilo.

Na Dýňové výstavě zazněly v podání našich žáků a paní učitelek 1. stupně tři písničky se strašidelnou tematikou. To, že písničky pochází z Vlachova Březí, to je z textu, alespoň u jedné z nich, jasně slyšet!

Již teď můžeme říci, že příští rok ve stejnou dobu a určitě s trochu jiným programem se společně s rodiči, jejich dětmi – našimi žáky a jinými hosty opět setkáme.