Atletická olympiáda 1. stupně – celkové výsledky

      Ve středu 5. června před desátou hodinou vyrazili žáci 2. až 5. tříd Základní školy profesora Josefa Brože Vlachovo Březí se svými třídními učitelkami na připravené atletické sportoviště v areálu FC. Více jak 2 hodiny běhali, házeli a skákali, povzbuzovali se. Do tříd dostali výsledkové listiny, na kterých mohou porovnat své výkony. Mnozí porovnávají výsledky kamarádů z jiných tříd na soupisce výkonů celého prvního stupně.

Školní atletická olympiáda bývá v naší základní škole také kvalifikací žáků na okresní kolo lehkoatletické olympiády, která se pravidelně pořádá ke konci školního roku v Prachaticích. Velice chladný duben a květen nám však v tomto školním roce nedovolil uspořádat školní kolo atletické olympiády dříve než na začátku měsíce června.

 

V letošním ročníku jsme vypustili poslední disciplínu – běh na 600m, neboť vysoké teploty a přímý sluneční svit by mohl mnohým dětem způsobit ve spojení s vysokým úsilím ve vytrvalostním závodu zdravotní obtíže.

Všichni, kteří se zúčastnili, byli vítězi, neboť ve sportu nerozhoduje jenom míra výkonu, ale také snaha, chuť si zasportovat a toho všeho jsme viděli skutečně mnoho.

    

 A čeho jsme dosáhli společně?

Letošní výsledky: 2018/2019

 

Když se spojí síly dohromady, tak dokážeme mnoho:

 

Závodilo 148 žáků.

Naskákali jsme 360,19m  a naházeli 2km a 277,5m.

148 žáků běželo sprint na 50m a tak uběhlo 7,4 km za 22 minut 37,2 vteřin! (To by mohla být trasa z Vlachova Březí do Strunkovic.)