Každoročně naše škola pořádá pro žáky sedmých tříd lyžařský výcvik. Tradičním místem výcviku Základní školy profesora Josefa Brože bývala po dlouhá léta horská chata (Chata Škola) na Nových Hutích a však již čtyři roky jsme nuceni v důsledku prodeje této chaty změnit ubytovací zařízení. Nejdříve se jím stala Horská chata Mládí a nyní, již 3 rokem, jsme využili služeb Hotelu Churáňov – oba v areálu Zadov. Nové místo nás nadchlo! Pěkné prostředí, dobré jídlo, pokoje s WC, sprchami a dokonce i s televizí, jistota sněhové pokrývky, to je výčet těch nejpodstatnějších předností nového působiště. Téměř luxusní prostory hotelu kladou také zvýšené nároky na chování dětí k vnitřnímu vybavení pokojů a společných prostor a na jejich kázeň v těchto prostorách.
O zlepšování lyžařských dovedností žáků se již 3 roky starala neměnná a osvědčená trojice pan ředitel Michal Novotný, pan učitel Pavel Pechek a lyžařský instruktor Jan Kouba ml. Tito tři pánové byli doplněni o paní zdravotnici, zdravotní setru, naši bývalou žákyni školy, Veroniku Babičovou.
Dobré sněhové podmínky, výborně upravené sjezdovky a dobrá fyzická připravenost žáků jsou nejlepšími předpoklady pro dobré zvládnutí lyžařských dovedností. Mezi zúčastněnými žáky se na konci kurzu nenašel ani jeden žák, který by nebyl schopen sám sjet velký svah, sám vyjet lanovkou na vrchol sjezdovky či by nezvládl jízdu na běžkách.

Brzy naleznete v hlavním menu www stránek v odkazu Lyžařský výcvik také video z letošního ročníku LVK.