Mikulášský den v Základní škole Vlachovo Březí

Již 7. rokem se u nás v základní škole uspořádalo projektové vyučování „Mikulášský den“. To, že 5. prosince chodí čerti, ví každý a více méně se střetnutím s čertem v tento den počítá, ale co by i toho nejotrlejšího zarazilo, se ve středu u nás stalo!  Ve třídách 1. stupně se sešlo dohromady více jak 180 čertů, Mikulášů a andělů. V tomto roce jsme upustili od převlékání druhostupňových dětí. Pouze žáci 9. ročníku byli tematicky převlečeni a ukazovali všem svou pekelnou sílu.

Výuka probíhala celý den ve znamení Mikulášské tematiky.  Téma všech předmětů tohoto dne bylo čertovsky zaměřené a třídní učitelé a učitelé jednotlivých předmětů vyplňovali čertovskou třídní knihu. Centrum pekelné síly bylo samozřejmě v Pekle, kde sídlili nejstarší čerti, jejichž hlavním úkolem bylo řízení svých poddaných v jednotlivých třídách. V letošním roce, tak jako i v letech předchozích, jsme měli ve škole kromě Pekla také Nebe. Peklo i Nebe si pro své spolužáky připravili nejstarší čerti a andělé.

Čerti, andělé a jejich dospělé vedení si pro všechny žáky školy a děti z mateřské školy připravili úžasné představení plné muziky, her a básniček. A byli skvělí!!!! Byli tak skvělí, že ani ty nejmenší děti ze školky neměly čas ani chuť se bát! Oběma 9. třídám a jejich třídním učitelům paní učitelce Rákosníkové a panu učiteli Hubáčkovi jménem všech dětí a učitelů moc děkuji.

Ve Vlachově Březí jsme tento den prožili tak trochu jinak, zábavněji a žáci se možná dneska i rádi učili a taky poznali, že škola může být taky plná zábavy a tvořivé, netradiční práce.