Podzimní období na Základní škole profesora Josefa Brože ve Vlachově Březí jsme si již tradičně zpříjemnili letos již 7. Dýňovým průvodem. V pátek 2. listopadu jsme na této tradiční podzimní akci přivítali bezmála 200 dětí, jejich rodičů, učitelů a jiných hostů. Nebudeme se určitě moc mýlit, když napíšeme, že se průvodu zúčastnilo kolem 500 lidí!

Nádherně zdobené dýně, lampičky a jiná světýlka, kterých je v prostoru školní zahrady před starou budovou školy rozmístěno několik stovek, byly zapáleny již v půl páté, samotný průvod pak začal v 17 hodin.

Ten kdo se přišel podívat, jistě nelitoval! Tajemná večerní atmosféra, zpěv našich žáků 1. stupně a jejich paní učitelek, připravené občerstvení od našich paní kuchařek a několika šikovných rodičů a učitelů, to vše nám konec dne náramně zpříjemnilo.

Na letošním Dýňovém průvodu zazněly dokonce v podání našich žáků 1. stupně dvě písničky, které složila paní učitelka Jindřiška Krankušová. To, že písničky pochází z Vlachova Březí, je z textu, alespoň u jedné z nich, jasně slyšet!

Již teď můžeme říci, že příští rok ve stejnou dobu a určitě s trochu jiným programem se společně s rodiči, jejich dětmi – našimi žáky a jinými hosty opět setkáme.