Na prachatickém atletickém stadionu se 6. 6. 2018 uskutečnilo okresní kolo v atletice jednotlivců. Pro vlachovobřezské žáky a žákyně to byla soutěž velmi úspěšná. Celkem 8x vystoupali na stupně vítězů, z toho 5x na stupínek nejvyšší. Nejúspěšnější účastnicí celé olympiády se stala Aneta Svachová, která zvítězila ve skoku vysokém (139cm), v běhu na 60m (8,50) a na zlatou příčku vytáhla i štafetu ve složení Nikola Bízková, Natálie Piklová a Anna Folířová. Odvážným a velmi dlouhým finišem si Adam Novotný v běhu na 1000m doběhl pro zlatou medaili v čase 3:13,08. Natálie Piklová si v osobním rekordu doskočila také pro první místo (skok daleký - 4,25m). Tereza Sellnerová (vrch koulí - 8,88m) a David Hodonický (skok vysoký - 1,46m) ve svých disciplínách skončili stříbrní. Pro jediný bronz si vyskočila Nikola Bízková (skok vysoký – 130cm). Nepopulární brambory zbyly na Michala Honomichla (skok daleký - 5,14m) a na Romanu Mikešovou (skok daleký – 4,05m). I ostatní předvedli velmi dobré výkony: Jaroslav Pešek (vrh koulí), Denisa Mikešová (běh 600m, hod míčkem) Natálie Hajtingerová (skok daleký, 600m), Lucie Dědičová (60m, skok daleký) Jakub Pícha (1000m, štafeta) Antonín Vlk (60m, štafeta), Richard Eichler (skok vysoký, skok daleký, štafeta), Marie Homolková (skok vysoký) Jan Bečvařík (60m), Dominik Havrán (skok daleký, skok vysoký) a Václav Plachta (skok vysoký). Všem děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů na dalších sportovních akcích.