Ve středu 23. 5. 2018 se konala v Prachaticích Atletická olympiáda pro žáky 1. stupně. Tento den se opět sešli nejlepší sportovci okresu z 2. ,3., 4., a 5. tříd. Soutěžili v těchto disciplínách: běh na 50 metrů, hod míčkem, skok do dálky a běh na 600 metrů. Z naší školy vyrazila 32 členná výprava. Všichni žáci podávali své nejlepší výkony a nazpátek přivezli 4 umístění na stupních vítězů.
Nejlépe se umístila Tereza Tomanová ze 3.C v hodu míčkem a výkonem 22,53m. Filip Jedlička ze 4.B vybojoval 3. místo v běhu na 600 metrů . Ve skoku do dálky se Lucie Kužvartová z 5.A umístila na třetím místě výkonem 3,70 m a Kristýna Schmidtová z 5.B také na 3. místě v běhu na 50. metrů.
Sportovní štěstí se neusmálo na mnoho dalších našich sportovců, kteří skončili na 4. nebo 5. místě. Ondřej Diblík z 5.B v běhu na 600m skončil na 4. místě, Do finále v běhu na 50 metrů se dostali hned 3 žáci a všichni skončili na 5. místě: Barbora Hesová ze 3.A, Marek Pineau z 5.B a Adéla Čužnová z 5.A. 5. místo ve skoku do dálky obsadil ze 3.C Ondřej Pikl ze 4. B Jan Pikl.