XII. MEZINÁRODNÍ SPORTOVNÍ SETKÁNÍ ŽÁKŮ 3 ŠKOL 3 MĚST 3 ZEMÍ

Již po 15. se sešli žáci 3 škol 3 měst 3 zemí: NMS Baumgartenberg (Rakousko), PFM Riedlhütte (Německo) a Základní škola profesora Josefa Brože Vlachovo Březí. Datum a místo: pondělí 7. května 2018 Vlachovo Březí.

Čtyřiatřicetičlennou výpravu z Rakouska přivedl pan ředitel Ernest Gusenbauer v doprovodu pana exředitele Josefa Kastnera, paní učitelky Renate Klobhoifer, pana učitele Josefa Achleitnera a pana učitele Günthera Iby. Výpravu 30 žáků z partnerské školy z Riedlhütte přivedli aus Deutschland paní ředitelka Iris Schneck a učitelé Stephan Neugebauer, Annegret Kislinger.

Je tomu již 15 let, co bývalí páni ředitelé Jan Horák, Bernd Bachhuber a Josef Kastner uskutečnili první mezinárodní sportovní setkání 3 zemí. Tato tradice i dnes pokračuje a po minulém pořadatelství německé PFM Riedlhütte, tato milá povinnost připadla letos na naší Základní školu profesora Josefa Brože Vlachovo Březí. Hlavním cílem našich společných setkání bylo a vždy bude seznámení žáků všech tří škol s kulturou, historií a krajinou měst za svými státními hranicemi.

Po příjezdu obou zahraničních škol, jsme se společně vydali do prostor nově zrekonstruovaného panského pivovaru. Tam proběhlo slavnostní uvítání, které bylo zpestřeno malým kulturním vystoupením žáků naší školy. Všichni byli seznámeni s programem sportovně laděného dne a organizací soutěží.

Novinkou se stal dopolední závod v biatlonu. Závod žáků, kteří startovali po minutových intervalech, se povedl. Součty časů všech jednotlivců daly výsledný čas družstva.

Výsledky v biatlonu:

DÍVKY:

ZŠ PJB Vlachovo Březí – 1. místo

PFM Riedlhütte – 2. místo

NMS Baumgartenberg – 3. místo

 

CHLAPCI:

 

ZŠ PJB Vlachovo Březí – 1. místo

PFM Riedlhütte – 2. místo

NMS Baumgartenberg – 3. místo

 

Po skončení sportovního dopoledne jsme se všichni sešli při společném obědě a následně jsme se odebrali opět na hřiště FC Vlachova Březí, kde proběhly současně turnaje ve vybíjené a ve fotbale.

Výsledky turnaje ve vybíjené:

 

PFM Riedlhütte– 1. místo

ZŠ PJB Vlachovo Březí – 2. místo

NMS Baumgartenberg – 3. místo

 

Výsledky turnaje ve fotbale:

PFM Riedlhütte– 1. místo

ZŠ PJB Vlachovo Březí – 2. místo

NMS Baumgartenberg – 3. místo

Výsledky odpoledních a dopoledních závodů se sečetly. Po penaltových rozstřelech chlapců i dívek, které vyřešily remízovou situaci v obou kategoriích, bylo jasné, že letošní 1. místa budou v držení partnerské školy z Německa.

Závěrečné vyhodnocení proběhlo v panském pivovaru. Proběhlo předání pohárů, diplomů a malých darů a poděkování všem zúčastněným a kolem páté hodiny odpolední se obě zahraniční výpravy vydaly zpět domů, do svých měst, do svých států.

Tak ahoj, v příštím roce při 16. setkání, které se uskuteční v rakouské NMS Baumgartenberg.