Atletická olympiáda 1. stupně – 5. ročník školního kola

Ve středu 25. dubna před desátou hodinou vyrazili žáci 2. až 5. tříd Základní školy profesora Josefa Brože Vlachovo Březí se svými třídními učitelkami na připravené atletické sportoviště v areálu FC. Více jak 3 hodiny běhali, házeli a skákali, povzbuzovali se. Do tříd dostali výsledkové listiny, na kterých mohou porovnat své výkony. Mnozí porovnávají výsledky kamarádů z jiných tříd na soupisce výkonů celého prvního stupně.

Školní atletická olympiáda je také kvalifikací žáků na okresní kolo lehkoatletické olympiády, která se pravidelně pořádá ke konci školního roku v Prachaticích.

Počasí nám přálo! Všichni, kteří se zúčastnili, byli vítězi, neboť ve sportu nerozhoduje jenom míra výkonu, ale také snaha, chuť si zasportovat a toho všeho jsme viděli skutečně mnoho.

A čeho jsme dosáhli společně?

Letošní výsledky: 2017/2018 – podrobné výsledky naleznete na konci tohoto článku v odkazu „Atletická olympiáda 1. stupně – celkové výsledky“

Když se spojí síly dohromady, tak dokážeme mnoho:

• Závodilo 143 žáků.
• Naskákali jsme 352,29m a naházeli 2km a 398m.
• 143 žáků běželo sprint na 50m a tak uběhlo 7,15 km za 23 minut 16,8 vteřin! (To by mohla být trasa z Vlachova Březí téměř do Strunkovic.)
• 67 žáků běželo 600m , uběhlo 40,2 km za 3 hodiny a 31 minut a 21s. (To by mohla být cesta z Vlachova Březí do Písku.)

Atletická olympiáda 1. stupně – celkové výsledky