Malá kopaná 2017
Ve středu 4. října se uskutečnil tradiční turnaj starších žáků v malé kopané. Turnaj se uskutečnil pod vedením pana učitele, trenéra Jaroslava Frnocha na hřišti s umělým povrchem při základní škole Národní Prachatice. Tak jako každoročně i v letošním roce se fotbalového dne zúčastnila naše škola z Vlachova Březí a jsme rádi, že i v letošním ročníku jsme patřili k nejlepším v okrese Prachatice. Pod kapitánským vedením Filipa Beránka a trenérském vedení pana ředitele Michala Novotného naši chlapci postupně porazili chlapce ze ZŠ Nároní Prachatice a ZŠ Vodňanská Prachatice a základní skupinu tím vyhráli. Ve finále nás čekal tým Gymnázia Vimperk. Když sečteme trochu více smůly a neproměněné šance, výsledkem je prohra v penaltového rozstřelu a tím celkové skvělé 2. místo v okresním turnaji základních škol.
Naši chlapci po celou dobu turnaje bojovali, předvedli kolektivní a kamarádský výkon s podporou jeden druhého a výkon s nesólováním. Děkujeme chlapci za vzornou reprezentaci naší školy a města.
1.místo – Gymnázium Vimperk
2. místo – ZŠ Vlachovo Březí
3. místo – ZŠ Vodňanská Prachatice